+48 660 096 221 | pon-pt 8:30-16:00 | Biuro i magazyn: ul. Chopina 5a 41-500 Chorzów kontakt@kurtyny-nagrzewnice.pl

Nagrzewnice wodne VOLCANO do ogrzewania hal, magazynów, sklepów i garażów polskiej marki VTS EUROHEAT od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród instalatorów, projektantów i inwestorów, nie tylko w Polsce, ale i w dużej części Europy i na świecie.

Nowością w serii VOLCANO są nagrzewnice wodne współpracujące z pompami ciepła: VOLCANO VR MINI 3 oraz VOLCANO VR4 z wymiennikami umożliwiającymi zasilanie wodą o niskiej temperaturze: 35-45 st.C.

 

W dużej części jest to zasługą pionierskiej pozycji w branży nagrzewnic i ugruntowaniem pozycji na rynku dzięki ponadczasowej elegancji obudowy, wydajnemu nadmuchowi i mocy grzewczej.

Kliknij na poniższe obrazki, aby powiększyć i przeglądać PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE oraz WYMIARY nowych nagrzewnic VOLCANO.

nagrzewnica wodna VOLCANO VR1 VR2 VR3 VTS EUROHEAT

Nowy, widoczny powyżej wygląd, nagrzewnice wodne VOLCANO uzyskały we wrześniu 2016 r., zastępując istniejącą wcześniej i dostępną przez prawie 10 lat nagrzewnicę w charakterystycznej czarnej obudowie z jasnymi pasami po bokach, która stała się na lata niedoścignionym przykładem nowoczesnego wzornictwa przemysłowego.

Nagrzewnice VOLCANO dostępne są w ciągłej sprzedaży w naszym magazynie.

Do pobrania PDF:

>>> Instrukcja montażu i schematy elektryczne

>>> Certyfikat CE - deklaracja zgodności

>>> Atest higieniczny

nagrzewnice wodne VOLCANO VTS EUROHEAT - dane techniczne

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE

nagrzewnice wodne VOLCANO V1 VR2 VR3 VR4 VTS EUROHEAT wymiary

WYMIARY

Budowa

Nagrzewnice wodne VOLCANO wyposażone są w wentylatory osiowe o wydajności nadmuchu do 5700m3/h (VR3), 5300m3/h (VR1) i 4850m3/h (VR2) napędzane elektronicznie komutowanym wysokosprawnym i energooszczędnym silnikiem EC, przystosowanym do bezstopniowej regulacji mocy nadmuchu.

Dostępna jest również wersja ze standardowym silnikiem AC, z możliwością 3-biegowej lub 5-biegowej regulacji mocy nadmuchu.

Nagrzewnice wodne VOLCANO wyposażone są w miedzianą wężownicę z gęstym aluminiowym ożebrowaniem:

 • nagrzewnica wodna VR MINI - wymiennik wodny (wężownica) 2-rzędowa
 • nagrzewnica wodna VR1 - wymiennik wodny (wężownica) 1-rzędowa
 • nagrzewnica wodna VR2 - wymiennik wodny (wężownica) 2-rzędowa
 • nagrzewnica wodna VR3 - wymiennik wodny (wężownica) 3-rzędowa
 • nagrzewnica wodna VR4 - wymiennik wodny (wężownica) 4-rzędowa

 

Montaż

Montaż do ściany lub innej konstrukcji umożliwia specjalny obrotowy wspornik - konsola montażowa, dzięki której możliwe jest dowolne ukierunkowanie nawiewu w kierunkach prawo-lewo.

W pozycji pionowej nagrzewnice VOLCANO można montować również do stropu przez podwieszenie na prętach gwintowanych (tzw szpilkach), a w pozycji poziomej - z nadmuchem w dół - z wykorzystaniem konsoli montażowej lub innej konstrukcji wykonanej indywidualnie.

Łatwe i pozwalające na wykorzystanie możliwości obracania nagrzewnicy połączenie z instalacją centralnego ogrzewania umożliwiają rozciągliwe (750-1500mm) węże elastyczne wykonane ze stali nierdzewnej o stałym przekroju.

Nagrzewnic VOLCANO nie wolno podłączać za pośrednictwem typowych wężyków gumowych w oplocie metalowym, które znacząco obniżają przepływ wody grzewczej z uwagi na zwężenie wężyka i obniżają tym samym wydajność grzewczą nagrzewnic.

nagrzewnica wodna VOLCANO VTS EUROHEAT - konstrukcja

Dopracowana bryła obudowy pozwala na uzyskanie optymalnej ekspozycji powierzchni wymiennika ciepła przy jednoczesnym ukryciu elementów konstrukcji.

Lekka i czysta linia obudowy w połączeniu z uniwersalną kompozycją kolorystyczną zapewnia harmonijną adaptację do każdego typu pomieszczenia.

nagrzewnica wodna VOLCANO VTS EUROHEAT - smartlock
nagrzewnica wodna VOLCANO VTS EUROHEAT - kierownica

Obudowa wykonana z najwyższej klasy tworzywa ABS z domieszką pigmentów anty-UV charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, trwałością i odpornością na wysoką temperaturę.  Zastosowane tworzywo zapewnia niezmienną estetykę oraz możliwość łatwego czyszczenia gwarantując wieloletnią wytrzymałość popartą dożywotnią gwarancją na obudowę.

SMART LOCK - opatentowany system łączenia elementów obudowy i podzespołów gwarantuje trwałe i precyzyjne dopasowanie elementów obudowy.

 

 

Nowatorskie rozwiązanie mocowania łopatek nawiewnych umożliwia ich indywidualną regulację oraz stabilne pozycjonowanie. Profil kierownicy gwarantuje minimalne opory przepływu powietrza.

nagrzewnica wodna VOLCANO VTS EUROHEAT - dyfuzor

Konstrukcja dyfuzora (część obudowy łączącej wentylator z korpusem) została zaprojektowana tak, by zagwarantować całkowitą integrację z tyłem obudowy i wentylatorem.

Dyfuzor zapewnia również równomierny rozkład strumienia przetłaczanego powietrza na całej powierzchni wodnego wymiennika ciepła, gwarantując niewielkie opory przepływu oraz pełne wykorzystanie mocy nagrzewnicy.

nagrzewnica wodna VOLCANO VTS EUROHEAT - wymiennik

Zastosowanie 1-, 2- i 3-rzędowych wymienników ciepła o większej powierzchni grzewczej zapewniają optymalne dopasowanie mocy grzewczej do potrzeb obiektu.

Pokrycie aluminiowych lameli (ożebrowania) dodatkową powłoką antykorozyjną zwiększa ich trwałość.

Test wszystkich wymienników w komorach helowych zapewnia 100% weryfikacji ich szczelności.

nagrzewnica wodna VOLCANO VTS EUROHEAT - wentylator

W nowych nagrzewnicach VOLCANO zastosowano wentylatory o wirnikach o optymalnym profilu i powiększonej powierzchni łopatek, uzyskując w ten sposób niższe koszty energii napędu wentylatorów i niższe poziomy głośności w porównaniu do konkurencji.

nagrzewnica wodna VOLCANO VTS EUROHEAT - AC EC

Nagrzewnice VOLCANO są wyposażone w wysokosprawne standardowe silniki trzybiegowe AC (maks. pobór mocy 485W) oraz energooszczędne i przeznaczone do regulacji płynnej silniki EC (maks. pobór mocy 250W).

Opcja silników EC zapewnia zachowanie maksymalnej sprawności nawet przy zredukowanych obrotach.
Płynna regulacja prędkości obrotowej silników EC pozwala na dokładne dopasowanie się do potrzeb mocy nadmuchu i ilości ciepła dostarczanego do każdego pomieszczenia.

Fizyczna moc grzewcza nagrzewnic VOLCANO zależna jest od kilku parametrów:

 • temperatury wody grzewczej,
 • temperatury powietrza w pomieszczeniu ogrzewanym,
 • nastawionej mocy nadmuchu (biegu wentylatora),
 • prędkości przepływu wody grzewczej.

Kliknij i powiększ tabele poniżej, aby przeglądać parametry grzewcze nagrzewnic VOLCANO w zależności od wyżej wymienionych parametrów.

nagrzewnica wodna Volcano Mini VTS EUROHEAT - grzanie

VOLCANO VR MINI

nagrzewnica wodna Volcano VR1 VTS EUROHEAT - grzanie

VOLCANO VR1

nagrzewnica wodna Volcano VR2 VTS EUROHEAT - grzanie

VOLCANO VR2

nagrzewnica wodna Volcano VR3 VTS EUROHEAT - grzanie

VOLCANO VR3

Kliknij i powiększ poniższe tabele aby przeglądać:

 • poziom głośności,
 • pobór mocy elektrycznej silnika,
 • zasięg nadmuchu,

w zależności od nastawionego biegu wentylatora wybranej nagrzewnicy VOLCANO.

nagrzewnica wodna VOLCANO MINI VTS EUROHEAT - nadmuch

VOLCANO MINI

nagrzewnica wodna VOLCANO VR1 VTS EUROHEAT - nadmuch

VOLCANO VR1

nagrzewnica wodna VOLCANO VR2 VTS EUROHEAT - nadmuch

VOLCANO VR2

nagrzewnica wodna VOLCANO VR3 VTS EUROHEAT - nadmuch

VOLCANO VR3

Sterowanie i automatyczna regulacja

Moc nadmuchu można regulować:

- w nagrzewnicach z silnikiem EC:

 • ręcznie bezstopniowo za pośrednictwem sterownika ściennego - potencjometru EC
 • automatycznie 3-stopniowo lub ręcznie z programowaną czasowo regulacją temperatury za pośrednictwem sterownika ściennego VOLCANO EC.

- w nagrzewnicach z silnikiem AC:

 • ręcznie 3-biegowo za pośrednictwem kablowego sterownika TR110C z wbudowanym termostatem i czujnikiem temperatury,
 • ręcznie 5-biegowo za pośrednictwem kablowego przełącznika ARW 3,0/1 bez czujnika temperatury, lecz z szerszym zakresem regulacji mocy nadmuchu.

 

Sterownik VR EC z wbudowanym pokrętłem (potencjometr) pozwala na płynną regulację mocy nadmuchu, nie posiada funkcji nastawy temperatury.

Sterownik VOLCANO EC z wyświetlaczem posiada wbudowany czujnik temperatury, regulator 3-stopniowej automatycznej zmiany mocy nadmuchu w zależności od temperatury zmierzonej i nastawionej oraz kalendarz pracy - możliwość nastawy temperatury na różne godziny doby i dni tygodnia. Posiada również tryb pracy ręcznej.

Do sterownika VOLCANO EC można podłączyć 1 lub 4 dodatkowe zewnętrzne ścienne czujniki temperatury, przydatne w sytuacji umiejscowienia programatora poza pomieszczeniem ogrzewanym lub w przypadku rozległej przestrzeni ogrzewanej (wówczas następuje uśrednienie pomiaru z czterech czujników temperatury).

 

NAGRZEWNICE VOLCANO - AUTOMATYKA DLA SILNIKÓW EC

nagrzewnice wodne VOLCANO VTS EUROHEAT sterownik

AUTOMATYKA DLA SILNIKÓW AC

sterownik ścienny VOLCANO AC

Sterownik ścienny kablowy z 3-biegowym przełącznikiem mocy nadmuchu, czujnikiem temperatury i pokrętłem nastawy żądanej temperatury w pomieszczeniu (IP30) <1-4-0101-0438>

regulator obrotów VOLCANO AC

5-biegowy ścienny kablowy przełącznik mocy nadmuchu (transformatorowy) z hermetycznym włącznikiem (IP54)  <1-4-0101-0434>

termostat prosty VOLCANO AC

Ścienny kablowy termostat ścienny z czujnikiem temperatury i pokrętłem nastawy żądanej temperatury w pomieszczeniu (IP30) <1-4-0101-0038>

kurtyny-nagrzewnice sklep

PRZEJDŹ DO E-SKLEPU