+48 660 096 221 | pon-pt 8:30-16:00 | Biuro i magazyn: ul. Chopina 5a 41-500 Chorzów kontakt@kurtyny-nagrzewnice.pl

Kurtyny powietrzne serii ARDEN 4200 zaprojektowane zostały do montażu w przestrzeni sufitu podwieszanego, na maksymalnej rekomendowanej wysokości 420cm. 

Zwarta budowa, niska wysokość (296mm) i dyskretna płyta frontowa z malowanych proszkowo na biało ocynkowanych płyt stalowych wtapiająca się w całość sufitu to atuty tej nieszablonowej kurtyny powietrznej.

 

 

Design, konstrukcja, technologia nawiewu i jakość wykonania kurtyn FRICO budzą jak zawsze podziw nie tylko użytkowników, ale również konkurentów. Przemyślano każdy aspekt łatwego montażu, satysfakcjonującego użytkowania i bezproblemowej konserwacji kurtyny.

Kurtyny powietrzne ARDEN 4200 wyposażone są w nowoczesne, lekkie i energooszczędne silniki typu EC, spełniające wszystkie wymagania nowej unijnej normy ErP.

Nowością są nowoczesne układy sterowania FC dostępne w czterech wariantach możliwości i kompetencji, zarządzające samodzielnie i optymalnie parametrami grzewczymi kurtyny i trybem jej pracy.

Standardowo dostarczane w kolorze białym RAL 9016, lecz istnieje możliwość malowania fabrycznego w dowolnym kolorze z palety RAL.

kurtyny powietrzne ARDEN 4200 FRICO do sufitu podwieszanego - widok

W serii kurtyn powietrznych ARDEN 4200 dostępne są kurtyny powietrzne bez podgrzewu powietrza, z grzałkami elektrycznymi oraz wodne, przyłączane do instalacji c.o., w długościach: 106cm, 157cm i 207cm.

Projekt i badania laboratoryjne jak zawsze we FRICO przeprowadzono w autorskiej technologii THERMOZONE, której celem jest osiągnięcie wymaganego zasięgu i skuteczności przy możliwie niskim zużyciu energii elektrycznej, tak modelując konstrukcję obudowy, wentylatora i szczeliny nawiewnej aby uzyskać najlepszy efekt przy jak najniższej wydajności nadmuchu.

Kurtyny powietrzne serii ARDEN 4200 mocuje się do stropu właściwego dowolnymi zawiesiami (np. na prętach gwintowanych), wykorzystując fabryczne zaczepy na obudowie kurtyny.

W celu zabezpieczenia szerszych drzwi można zamontować obok siebie większą ilość kurtyn obsługiwaną jednym sterownikiem.

Kompaktowa obudowa obejmuje zarówno specjalnie wyprofilowaną szczelinę nawiewną o nastawnym kącie nadmuchu oraz kratkę zasysania powietrza, dzięki czemu nie trzeba wykonywać w suficie podwieszanym dodatkowych otworów dla czerpania powietrza obiegowego przez kurtynę.

Widoczna płyta dolna kurtyny jest łatwo uchylna dla celów konserwacji i ewentualnego serwisu.

kurtyny powietrzne ARDEN 4200 FRICO do sufitu podwieszanego - profil powietrza
kurtyny powietrzne ARDEN 4200 FRICO do sufitu podwieszanego - wymiary

Wymiary

kurtyny powietrzne ARDEN 4200 FRICO do sufitu podwieszanego - parametry

Dane techniczne

Układ sterowania FC - plug&play

 

Kurtyny powietrzne ARDEN 4200 FRICO zostały zaprojektowane do współpracy z nowoczesnym systemem sterowania wielowariantowego FC, dzięki czemu działają zawsze z optymalną mocą. Nie trzeba już myśleć o ich włączaniu i wyłączaniu, ponieważ same dostosowują swoje działanie w zależności od temperatury wewnętrznej, zewnętrznej i funkcji kalendarza.

Poziom podstawowy - FC DIRECT

układ sterowania FC DIRECT FRICO

Na początek doskonałym wyborem będzie podstawowy układ sterowania. Czujnik drzwiowy oferuje automatyczną funkcję oszczędzania energii, dzięki której kurtyna powietrzna działa tylko przy otwartych drzwiach. Kiedy drzwi zostaną zamknięte, urządzenie przełącza się w tryb czuwania lub pracuje na niższych obrotach wentylatora, jeśli jest potrzebne dodatkowe ogrzewanie. Funkcja kalendarza pozwala zaprogramować pracę układu.

Zestaw obejmuje:

 • ścienny panel sterowania
 • magnetyczny czujnik otwarcia drzwi
 • kabel komunikacyjny długości 5m

 

Poziom ponadpodstawowy FC SMART

układ sterowania FC SMART FRICO

Układ sterowania drugiego poziomu zapewni pełną swobodę. Układ FC Smart oferuje wszystkie funkcje układu FC Direct plus dodatkowe funkcje oszczędzania energii i możliwość sterowania z poziomu aplikacji (Bluetooth). Aplikacja zapewnia dostęp do wszystkich funkcji układu, umożliwiając jego konfigurację w sposób dokładnie odpowiadający preferencjom użytkownika. Pozwala także tworzyć różne strefy z różnymi ustawieniami w większym systemie.

Zestaw obejmuje:

 • ścienny panel sterowania
 • magnetyczny czujnik otwarcia drzwi
 • kabel komunikacyjny długości 10m
 • router połączenia z ewentualnym zdalnym czujnikiem temperatury

 

Poziom rozszerzony FC PRO

układ sterowania FC PRO FRICO

Układ sterowania trzeciego poziomu zapewni maksimum oszczędności. Układ FC Pro oferuje wszystkie funkcje układów FC Direct i FC Smart plus dodatkowe automatyczne funkcje oszczędzania energii. Odbierając i reagując na informacje dotyczące temperatur wewnątrz i na zewnątrz, ogrzewanie i przepływ powietrza zostają odpowiednio zwiększone, aby uniknąć przeregulowania, ograniczając w ten sposób zużycie energii.

Zestaw obejmuje:

 • ścienny panel sterowania
 • magnetyczny czujnik otwarcia drzwi
 • kabel komunikacyjny długości 10m
 • router połączenia z ewentualnym zdalnym czujnikiem temperatury
 • bezprzewodowy czujnik temperatury (zasięg połączenia do 50m)

 

Poziom zaawansowany FC BUILDING BMS

układ sterowania FC BUILDING FRICO

Zaawansowany układ sterowania do budynków, z opcją sterowania przez 0-10 V lub Modbus. Układ FC Building umożliwia otrzymywanie informacji o stanie produktu i alarmach. Modbus  pozwala w pełni wykorzystać wszystkie funkcje oszczędzania energii układu sterowania.

Zestaw obejmuje:

 • ścienny panel sterowania
 • magnetyczny czujnik otwarcia drzwi
 • kabel komunikacyjny długości 10m
 • komunikacyjny punkt dostępowy dla budynku.

 

Firma FRICO udziela 60 miesięcznej gwarancji na kurtyny powietrzne ARDEN 4200.