+48 32 726 40 35 | 660 096 221 | pon-pt 9.00 - 16.00 | Biuro Obsługi Klienta: ul. Chopina 5a 41-500 Chorzów kontakt@kurtyny-nagrzewnice.pl

Nagrzewnica elektryczna przemysłowa LEO EL 23kW

Nagrzewnica elektryczna przemysłowa LEO EL oferuje wysokowydajny nadmuch w połączeniu z solidną mocą grzewczą, o konstrukcji bazującej na nagrzewnicy wodnej LEO FB z wszystkimi jej zaletami.

 

Nagrzewnica LEO EL jest stosunkowo lekka, bardzo wydajna oraz przystępna cenowo jak na urządzenie z tego przedziału mocy grzewczej. Dostarczana każdorazowo z kompletną automatyką w postaci skrzynki elektrycznej zasilania, kontroli działania i sygnalizacji stanu, nabudowanej z boku nagrzewnicy.

W  zestawie z nagrzewnicą znajduje się również kablowy sterownik ścienny z przełącznikiem mocy grzewczej, włącznikiem grzania, przełącznikiem mocy nadmuchu i wbudowanym termoregulatorem z pokrętłem nastawy temperatury.

nagrzewnica elektryczna przemysłowa LEO EL FLOWAIR - widok

Nagrzewnica elektryczna LEO EL może pracować w dwóch trybach:

  • moc grzewcza 16kW i nadmuch 3400 m3/h
  • moc grzewcza 23kW i nadmuch 4200 m3/h.

 

Moduł grzewczy tworzy dziewięć grzałek typu PTC, której cechą jest samoregulacja temperatury jej powierzchni do przepływu powietrza, a ich konstrukcja zapewnia przepływ powietrza przez całą jej powierzchnię.

Automatyka realizuje sterowanie zasilaniem grzałek, przełączanie mocy grzewczej i mocy nadmuchu oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem grzałek i silnika wentylatora.

Sygnalizację stanu nagrzewnicy realizują lampki kontrolne widoczne przez użytkownika na pokrywie skrzynki przyłączeniowej.

Nagrzewnice LEO EL mogą być montowane wyłącznie w pozycji poziomej, pozycja pionowa z nadmuchem w dół jest zabroniona przez producenta.

Dzięki obrotowej konsoli montażowej można ustawić nagrzewnicę w żądanym kierunku nadmuchu, a ponadto ustawić indywidualnie każde ze skrzydełek żaluzji nawiewnej.

Zasięg nadmuchu dla prędkości granicznej 0,75m/s wynosi:

  • 18m na niższym biegu - 3400m3/h
  • 23m na wyższym biegu - 4200m3/h

Nagrzewnica elektryczna LEO EL może również współpracować z modułem mieszania poboru i mieszania powietrza zewnętrznego i wewnętrznego jako tzw aparat grzewczo-wentylacyjny (informacje na zapytanie).

Nagrzewnica elektryczna przemysłowa LEO EL - sterowanie

AUTOMATYKA

Nagrzewnica elektryczna przemysłowa LEO EL - wymiary

WYMIARY

Nagrzewnica elektryczna przemysłowa LEO EL - dane techniczne

DANE TECHNICZNE

WSKAZÓWKI MONTAŻU

 

Aktualny cennik promocyjny

 

nagrzewnica elektryczna LEO EL -  3400/4200m3/h - 16/23kW - 400V

wspornik obrotowy montażowy ścienny

sterownik z wbudowanym termostatem

 

Cena brutto

 zawiera 23% VAT

 3 677,70 zł   kup teraz

 w komplecie

w komplecie